زمان مهمانی, شیوه زندگی

ویژگی های یک رستوران خوب

تا به‌حال شده از خود بپرسید ویژگی‌های یک رستوران خوب چه مواردی را شامل می‌شود؟ برای داشتن اوقاتی به‌یادماندنی همراه با عزیزان خود در یک رستوران مجلل لازم است به ویژگی‌های آن توجه زیادی داشته باشید. اگر در مورد دانستن ویژگی‌های یک رستوران خوب کنجکاو هستید، پیشنهاد می‌کنیم این صفحه را ترک نکنید.

چه ویژگی‌هایی یک رستوران را متمایز می‌سازد؟

سلام به همراهان همیشگی مجله آقای کباب، در این مقاله با شما هستیم با معرفی ویژگی های یک رستوران خوب در شمال کشور.

بی‌شک یکی از قطب ها و مقاصد پرطرفدار ایران از نظر مسافران و توریست ها شهرهای شمالی کشور می باشد. چرا که با داشتن مناطق جنگلی فراوان که به عنوان ریه تنفسی کشور شناخته می‌شوند.

هوای پاکیزه و مناظر دیدنی بسیار می تواند لحظات خوبی را برای مسافران به ارمغان آورد.در این میان صرف غذا در یک رستوران خوب برای بسیاری از مسافران حائز اهمیت است .

به سبب توریستی بودن این خطه رستوران های متنوع و زیادی در سطح شهر مشاهده می‌شود که انتخاب را برای شما کمی دشوار می‌کند به همین سبب در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویژگی های یک رستوران خوب در شمال آشنا کنیم.

مواد غذایی مطلوب؛ اولین نکته متمایز ساز یک رستوران

هر رستوران خوب با داشتن مواد غذایی مطلوب به یک رستوران متمایز تبدیل می‌شود. اگر مواد غذایی که در رستوران طبخ داده می‌شود با غذای خانگی تفاوتی نداشته باشد نمی‌توان آن را یک رستوران خوب دانست. هر یک از سرآشپزها با داشتن یک فرمول منحصربه‌فرد خود می‌توانند در متمایز سازی رستوران نقش پررنگی داشته باشند. یک رستوران خوب می‌داند چگونه مواد غذایی را تهیه، آماده و آن را سرو کند تا بتواند بهترین غذاها با کیفیت بالا را به مشتریان خود ارائه دهد. علاوه‌بر کیفیت غذاها، سالم بودن وعده‌های غذایی نیز برای جذب مشتری اهمیت بسیاری دارد.

موقعیت مکانی مناسب رستوران برای راحتی بیش‌تر مشتریان

به همان اندازه که کیفیت غذا در موفقیت رستوران نقش دارد، موقعیت مکانی آن نیز برای ایجاد یک رستوران خوب اهمیت خواهد داشت. بیش‌تر مشتریان تمایل دارند اوقات غذا خوردن خود را در رستوران‌هایی سپری کنند که در دسترس باشند. علاوه‌براین، قرارگیری رستوران در یک موقعیت مکانی پر رفت‌وآمد برای جذب بیش‌تر مشتری مناسب خواهد بود. در کنار در نظر گرفتن فضای پارکینگ، رستوران باید برای افراد پیاده‌رو نیز در دسترس باشد. به‌علت این‌که مشتریان برای صرف غذا به خارج از شهر مراجعه نمی‌کنند، بیش‌تر رستوران‌های خانوادگی مجلل در مرکز شهر قرار می‌گیرند.

ایجاد تجربه‌ای دل‌انگیز برای هر مشتری

یک رستوران خوب با فراهم سازی یک تجربه غذا خوردن فوق‌العاده برای مهمانان، خود را در دل مشتریان ، جای می‌دهد. هنگامی‌که رستوران یک تجربه دل انگیز برای هر مشتری فراهم کند که فراتر از انتظارات آن‌ها باشد به نحوی توانسته خود را بین مشتریان، عزیز جلوه دهد. علاوه‌براین، ایجاد یک تجربه مناسب باعث مراجعه بیش‌تر مشتری برای صرف غذاهای بیش‌تر خواهد شد. کارکنان مودب، صمیمی و علاقه‌مند به کار با سفارش گرفتن، سرو و آماده کردن در ایجاد یک تجربه دل‌انگیز برای مشتریان اهمیت زیادی خواهند داشت. به نحوی که مشتریان فضای رستوران آرام و کارکنان مودب و صمیمی را بیش‌تر از غذای رستوران در ذهن خود ثبت خواهند کرد.

طراحی یک منوی مخصوص برای هر رستوران

منوی غذایی یک رستوران خوب باید تنوع بالایی داشته باشد؛ درمقابل نباید به حدی طولانی باشد که مشتریان با یک منوی بیش از حد طولانی مواجه شوند. رستوران مدنظر با طراحی یک منوی مخصوص با در نظر گرفتن حداقل توضیحات و حداکثر غذاهای متنوع به یک رستوران خوب تبدیل خواهد شد. علاوه‎براین، در نظر گرفتن غذاهای سالم برای رستوران یک پلن اساسی و مهم است. هرچه منوی رستوران از غذاهای سالم‌تری برخوردار باشد، افراد زیادی از رستوران بازدید خواهند کرد.

در اولویت قرار دادن بهداشت رستوران

مشتریان ترجیح می‌دهند در یک رستوران تمیز با غذای تازه سرو شده و اوقات خود را بگذرانند. یک رستوران خوب با رعایت‌ اصول بهداشتی در صرف غذا با ایجاد یک مکان تمیز مشتری‌های ثابت را به رستوران خود اضافه می‌کند. رعایت بهداشت یکی از اولویت‌های مهم در رستوران‌ها برای کسب اطمینان از سلامت ایمنی مشتریان و کارکنان آن‌جا خواهد بود. کارکنان رستوران باید آراسته بوده و لباس فرم تمیزی داشته باشند. همچنین، تجهیزات و وسایل مورد استفاده در رستوران باید پس از صرف غذا به‌خوبی تمیز و ضدعفونی شوند. رستورانی که غیر بهداشتی باشد، تجارت خود را از بین خواهد برد. با شیوع ویروس کرونا رعایت بهداشت برای بسیاری از مشتریان اهمیت بالایی پیدا کرد. به‌همین‌دلیل است که رستوران‌ها موظف هستند استانداردهای بهداشتی را رعایت کرده و مجوزهای لازم را برای برپا نگه داشتن رستوران خود کسب کنند. 

مدیریت مجرب رستوران 

هنگامی‌که یک مدیر خوب از مهارت‌های ارتباطی بالایی با مشتریان خود برخوردار باشد، بیش از قبل برای رستوران خو سودآور خواهد بود. مدیر رستوران موظف است با مشتریان و کارمندان بدون ایجاد تبعیض استقبال کرده و اوقات خوشی را برای آن‌ها فراهم کند. چه به عنوان یک کارکن و چه به عنوان مشتری مدیریت رستوران وظیفه دارد با هر یک از آن‌ها به نحو درستی ارتباط بگیرد. با این کار کارکنان و مشتریان حس اعتمادبه‌نفس بالایی خواهند داشت. به‌طوری‌که خواهند فهمید در ذهن مدیر جایگاه ویژه‌ای دارند. علاوه‌براین، مدیر باید پیش از آن‌که حرف بزند گوش دهد. همچنین،  به فعالیت‌های روزانه موسسه توجه می‌کند، از چیدمان خوب بار و آشپزخانه مطلع داشته و از رعایت شدن قوانین پروتکل‌های بهداشتی اطمینان دارد. بنابراین، یک رستوران خوب با مدیریت مجرب در بین بهترین رستوران‌ها قرار خواهد گرفت.

بازاریابی و نحوه معرفی رستوران به مشتری‌های خاص

با پیش‌رفت دنیای مجازی و اینترنت تبلیغات رستوران در شبکه‌های اجتماعی به صورت فراگیری افزایش یافته است. یک رستوران خوب با داشتن حضور قوی در رسانه‌های اجتماعی مشتریان زیادی را جلب کرده و بازاریابی خوبی را برای خود ایجاد خواهد کرد. علاوه‌براین، رستوران‌های تازه تاسیس شده برای جذب مشتریان تخفیف‌ها و موقعیت‌های مناسبی را برای آن‌ها در نظر می‌گیرند. 

تبلیغات مناسب رستوران از مهم‌ترین ویژگی‌های رستوران خوب است. تبلیغات بیلبوردی، روزنامه‌ای، رادیویی، تلویزیونی، مقالات و دیگر عناوین تبلیغاتی از موثرترین ابزارهای بازاریابی برای شناخت بیش‌تر مشتریان از یک رستوران خوب خواهد بود.

ویژگی های محیطی در انتخاب رستوران

قطعاً یکی از دلایل شما در انتخاب این مقصد برای سفر آب و هوای خوب و چشم نواز بودن مناظر سرسبز آن است.چشیدن غذاهای شمالی در آب و هوای مرطوب و سرسبز شمال طعم دیگری دارد.

آقای کباب رستورانی است که از این مهم چشم پوشی نمی کند و شما می توانید همراه با صرف غذا از هوای آزاد و تماشای طبیعت آن لذت ببرید.
غذاهای سنتی شمال بسیار متنوع و از محبوب ترین غذاها در کشورمان می باشد.آنچنان که در خوشمزگی وشهرت شهر رشت به عنوان ” شهر خلاق غذا ” در یونسکو ثبت شده است.

غذاهای شمالی شامل انواع کباب ها،خورش ها و آش های شمالی می باشد.

استفاده از مواد اولیه تازه و ارگانیک

همچنین به علت فراوان بودن محصولات کشاورزی و آب و هوای خوب در تهیه غذای سنتی شمالی بهتر است از مواد اولیه تازه و ارگانیک استفاده شود.

بنابراین اگر قصد سفری همراه با شکم گردی داشتید پیشنهاد میکنیم غذاهای شمالی را در اولویت قرار دهید.

در رستوران آقای کباب سعی میشود غذاهای سنتی با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و تازه تهیه شوند.قطعا تازه و ارگانیک بودن مواد اولیه در تهیه غذا ، همچنین داشتن یک منوی متنوع در انتخاب یک رستوران خوب از اهمیت بالایی برخوردار است.

سخن آخر

رستوران آقای کباب با داشتن تمام ویژگی‌های یک رستوران خوب توانسته مشتریان خاص خود را جلب کند. همچنین، با داشتن یک فضای دل‌انگیز با محیطی شاد، نشاط آور و یک تجربه خاص و دل انگیز برای مشتریان خود ایجاد کند. اگر به دنبال رستورانی در شمال کشور هستید که تمامی ویژگی‌های یک رستوران خوب را رعایت کرده باشد، رستوران آقای کباب بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

آدرس رستوران آقای کباب

ساعت کاری این رستوران :شنبه تا جمعه از ساعت ۱۲ ظهر لغایت ۲۴ می باشد. پیشنهاد میکنم از سایت آقای کباب دیدن کنید تا منوها را با قیمت ها مشاهده کنید.
آدرس ما در گوگل مپ نیزبه راحتی یافت می شود. گیلان،بین جاده لاهیجان به لنگرود، لیالستان، جنب برج لیالستان.
ما در رستوران آقای کباب از شما استقبال می کنیم.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *